طراحی کارت ویزیت آنلاین فارسی
طراحی کارت ویزیت آنلاین فارسی
می 2, 2018
طراحی لندینگ پیج
طراحی لندینگ پیج
می 28, 2018
طراحی بنر اینستاگرام

طراحی بنر اینستاگرام

طراحی بنر اینستاگرام

کمتر کسی را میشناسیم که با این شبکه اجتماعی آشنا نباشد . کاربرد و ابزارهای جذاب این اپ مجازی باعث شده تا کاربران بسیاری از سراسر جهان را به خود جذب کند و با توجه به استقبال بی نظیر کاربران ایرانی از این اپلیکیشن اجتماعی ، تبلیغات در آن در به شکل قابل توجه ای رشد داشته است .

همانطور که می دانید ، در کشور ما تنها به صورتی موردی می توان به نرم افزاری اشاره داشت که شرکت ها و افراد برای کسب و کار از آن ها استفاده کنند . تبلیغات در این اپلیکیشن ها عموما به صورت طراحی بنر ( تبلیغات بنری ) و ترکیب آن با محتوای متن تبلیغاتی انجام می شود . بطوری که شرکت ها تلاش میکنند تا آگهی خود را به کانال های مختلف و یا متمرکز بر موضوع ثبت کنند . از سوی دیگر افرادی وجود دارند که با راه اندازی کانال های مختلف و جذب مخاطبان تلاش خود را برای ایجاد یک بستر مناسب و پربیننده جهت دریافت آگهی انجام میدهند .

تبلیغات اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام یکی از روش های موثر با هزینه کم نسبت به برخی روش های دیگر می باشد . در چند سال گذشته هنگامی که روش تبلیغات پیامکی بر روی کار آمد ، بسیاری از شرکت های برای تبلیغ از مدل پیامکی استفاده میکردند و در اوایل یکی از روش های موثر به شما می رفت تا اینکه رفته رفته و استفاده بی رویه از ارسال پیامک تبلیغاتی ، این مدل توسط کاربران تلفن همراه به نوعی آگهی آزار دهنده تبدیل شد . اما می توان دو شبکه تلگرام و اینستاگرام را جزو برترین ها در عرصه تبلیغات مجازی بدانیم که میتوانید حتی به تنهایی و با راه اندازی یک کانال یا صفحه ی شخصی به تبلیغ محصول خود بپردازید بدانیم .

با توجه به بسته شدن و مشکل کاربران برای ورود با اپ تلگرام ، باید شاهد استقبال چند برابری و بیش از پیش کاربران برای تبلیغ در اینستاگرام باشیم و از مزایای این نرم افزار اجتماعی برای رونق کسب و کار خود استفاده کنیم .

تبلیغات اینستاگرام

 

طراحی تبلیغات در اینستاگرام و نقش بنر

برای اینکه در instagram ثبت آگهی موفقی داشته باشید باید مواردی متعددی را در نظر بگیرید ، این موارد در کنار یکدیگر می تواند نقش بسزایی در موفقیت اگهی شما داشته باشند.

۱- طراحی بنر با کیفیت : طراحی بنر اگر به صورت استاندارد و متناسب با محصول یا خدمات شما طراحی و در قالب گرافیک خلاقانه قرار گیرد نقش اساسی را در نمایش آگهی شما میگذارد . معمولا Banner  از محتوای تبلیغاتی ( شعارهای تبلیغاتی کوتاه و جذاب )  و اطلاعات جزئی از محصول و ویژگی های آن است تشکیل می شود .

۲- انتخاب متن تبلیغاتی : در کنار طرح ، شما میتوانید به صورت چند خط کوتاه در مورد ویژگی محصول یا خدمتی که ارائه می دهید بنویسید . دقت داشته باشید که برای ارائه متن تبلیغاتی در instagram توسط ناشران اگهی محدودیت هایی وجود دارد و شما می بایست برای اثر بخشی بیشتر به صورت کوتاه یک متن خلاقانه و تبلیغاتی مناسب تهیه کنید .

۳- جایگاه نمایش آگهی : تصور کنید شما یک طراحی مناسب در اختیار دارید ، یک شعار مناسب و موثر تبلیغاتی هم انتخاب کرده اید ، چیزی که میتواند تکمیل کننده این مورد ذکر شده باشد انتخاب یک جایگاه مناسب برای نمایش اگهی شماست . انتخاب این مرحله بسیار دشوار و گاها عواقب منفی مالی زیادی برای شما همراه دارد . برای اینکه بهترین صفحه یا پیچ را برای درج آگهی خود انتخاب کنید باید حساسیت و بررسی های مختلف را انجام دهید . یک صفحه ای که دارای بازدید واقعی مناسب ، نزدیک بودن موضوع آگهی با صفحه ی اینستاگرامی که میخواهد آگهی شما به نمایش در آورد از مهمترین ویژگی یک جایگاه مناسب نمایشی می باشد . خصوصا هنگامی که راه های مختلفی برای پذیرش تبلیغات در اینستاگرام پیش روی شما قرار میگیرد .

 

نمونه بنر اینستاگرام

اصول تبلیغات در اینستاگرام

Instagram  بر پایه تصاویر عمل میکند . حال می تواند این تصویر به صورت ویدیو باشد یا یک عکس . همواره اینستاگرام با بروزرسانی هایی که انجام میدهد صرفا تلاش بر توسعه و افزودن قابلیت های جدید به این دو ساختار می کند و به آن متکی است . از این رو شما می توانید با این ویژگی ها به تبلیغ کسب و کار خود بپردازید و نهایت بهره مندی را از آن کسب کنید .

تبلیغات به صورت متن و یا ترکیبی :

برای استفاده از  این بخش کافی است یک بنر تبلیغاتی خوب و استاندارد طراحی کنید و آن را در قالب یک تصویر داشته باشید و با استفاده از چند خط متن تبلیغاتی به صورت ترکیبی تبلیغ خود را قرار دهید .

تبلیغات آلبومی ! :

شاید خیلی از کاربران از این روش به صورت درستی استفاده نمیکنند ، البته کار سختی به نظر نمی رسد اما کمی با دقت و توجه ویژه به آن می شود یک نتیجه فوق العاده از آن بدست آورد . این روش بدین صورت عمل میکند که شما به طور مثال ۵ محصول مرتبط و مشترک با هم در اختیار دارید و صرفا جنس و مبلغ آن تفاوت دارد ، به این ترتیب اگر شما یک فروشنده پوشاک باشید ۵ شلوار و یا ست لباس داشته باشید می توانید برای هر کدام طراحی بنر انجام دهید و آن را به صورت یک آلبوم چند تصویره به اشتراک بگذارید ، با اینکار کاربر می تواند به صورت اسلاید به سمت چپ و راست رفته و بنرهای شما را مشاهده کند .

تبلیغات ویدیویی :

Instagram این قابلیت را دارد که در آن ویدیو های خود را به اشتراک بگذارید . یکی از روش های موثری که با استقبال کاربران زیادی مواجه شده است ویدیو ها هستند و اگر میخواهید در بین هزاران و یا میلیون ها کاربران اینترنتی تبلیغ شما به خوبی دیده شود ، همین امروز به فکر یک ویدیو تبلیغاتی باشید . میتوانید این ویدیو را در قالب یک موشن گرافیک و یا یک گیف تبلیغاتی در آورید .

 

سفارش طراحی کاور

تبلیغات اینستاگرام

بالا بودن کیفیت طراحی بنر های طراح من !

طراحان ما ، با تجربه ای که در طراحی گرافیک در حوزه تبلیغات دارند ، به درک واحد رسیده اند و میدانند کیفیت بالا طراحی بنر ها می تواند تا چه میزانی برای موفقیت شما اثر بخش باشد ، از همین نظر همواره در حال اجرای طرح های جذاب و خلاقانه و کاملا هدفمند بر اساس شناخت مخاطب هستند و این اطمینان به شما داده می شود که شما را صاحب یک طرح جذاب اینستاگرامی کنند .

برای داشتن یک طراحی منحصر به فرد و گیرا رعایت چند نکته الزامی است :

۱- به هیچ عنوان به دنبال طرح های شلوغ نباشید .

۲- از پراکندگی موضوعی در یک طرح پرهیز کنید .

۳- نیاز به انتخاب متن های طولانی و کسل کننده نیست ! ، شما برای داشتن یک بنر خوب تنها به چند شعار کوتاه تبلیغاتی و معرفی مختصر احتیاج دارید .

 

خواندن این مطلب را پیشنهاد میکنیم  :   طراحی بنر تلگرام   |   طراحی تراکت تبلیغاتی

 

 

به فکر تبلیغات رایگان در اینستاگرام نباشید !

تبلیغ رایگان هیچگاه نمیتواند برای شما دستاوردی به همراه داشته باشد . رایگان بودن نمایش یک آگهی همانطور که به سادگی بدست می آید همانطور ساده از دست میرود . خصوصا هنگامی که میخواهید در اینستاگرام اینکار را انجام دهید. این مساله در دو حالت امکان پذیر است .

روش اول : شما یک صفحه شخصی و تجاری در Instagram ایجاد کنید و با فعالیت مداوم در آن ، به تعداد فالوور قابل قبولی دست پیدا کنید و بنر تبلیغاتی خود از این طریق به نمایش در آورید . طبیعی است که این روش ماندگار و به صورت رایگان است ، اما به زمان و تلاش بیشتری احتیاج دارد .

روش دوم : در این روش شما باید به دنبال صفحه هایی با فالوور و بازدید بالا ( واقعی – طبیعی ) باشید و با صرف هزینه متناسب به تبلیغ خود بپردازید .

در نتیجه این بخش باید بدانید که به ندرت صفحه ای وجود دارد که Banner تبلیغاتی شما را به صورت رایگان قرار دهد و به همین دلیل صرف هزینه متناسب و انتخاب درست صفحه ی نمایش دهنده تبلیغ از نکات ضروری و مهم می باشد که برای رسیدن به نتیجه مطلوب ، حتما به آن توجه داشته باشید .

انتهای مطلب .

تاریخ بروزرسانی : ۱۹ اردیبهشت ۹۷    | این مطلب در آینده قابلیت بروزرسانی دارد .

S VahidReza Farahani
S VahidReza Farahani
با سلام ، سید وحید رضا فراهانی هستم متولد دی ماه 1368 ، علاقه مند به نرم افزار فتوشاپ و نرم افزار موشن گرافیک همچون افترافکت ، طراح من با هدف ایجاد یک بستر مناسب در ارائه خدمات طراحی گرافیک به صورت آنلاین که بتواند نیاز شرکت ها و کسب و کارها برای داشتن یک طراحی مدرن در حوزه تبلیغات را پاسخگو باشد ، ایجاد شده است .

3 دیدگاه ها

 1. کلیپ ها و فیلم های آهنگ گفت:

  خیلی عالی بود.لایک داره

 2. پارس دکل گفت:

  سلام خسته نباشید
  هزینه طراحی بنر تبلیغاتی برای اینستاگرام چنده؟
  سپاس

 3. یخام حامله شم گفت:

  خیلی عالی بود.لایک داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *