طراحی کارت ویزیت آنلاین فارسی
طراحی کارت ویزیت آنلاین فارسی
می 2, 2018
فونت مناسب در بنر های متحرک تبلیغاتی
فونت مناسب در بنر های متحرک تبلیغاتی
ژوئن 23, 2018
طراحی لندینگ پیج

طراحی لندینگ پیج

طراحی لندینگ پیج

صفحه فرود و یا Landing Page چیست ؟

لندینگ پیج ( landing page ) یا صفحه ی فرود ، صفحاتی که با این عنوان در اختیار کاربران قرار میگیرد از دو جهت مورد استفاده هستند ، بخش از آن را میتوان به عنوان یک صفحه برای معرفی خدمات که صورت اختصاصی طراحی می شوند و در حالت دوم به صفحاتی که از کاربر بر روی یک بنر تبلیغاتی یا به روش های مختلف از نقطه ( A ) به سمت نقطه ( B ) که صفحه یک وب سایت می باشد هدایت می شوند بوده و مورد استفاده قرار میگیرد .

صفحه فرود یا لندینگ پیج از جنبه های مختلفی برای کاربران و صاحبان وب سایت های اینترنتی حائز اهمیت است ، تصور کنید می خواهید وقتی کاربر وارد سایت شما می شود در نگاه اول چه تصویری از وب سایت شما را مشاهده می کند ، آیا می تواند با صفحه ی شما ارتباط خوبی برقرار کند یا خیر به سادگی از وب سایت شما خارج شده و زمان کمی را برای مرور صفحه ی شما میگذارد .

 

صفحه فرود امروزه به یک صفحه هدفمند و کاملا دارای استراتژی تبدیل شده است . صاحبان کسب و کار و مدیران وب سایت ها برای اینکه بتوانند کاربر را زمان بیشتری در وب سایت خود نگاه دارند بر خلاف گذشته به صورت هدفمند تر و لندینگ خود را با یکپارچه سازی درست و صحیح ایجاد میکنند . در نظر داشته باشید که صفحات فرود در بازاریابی اینترنتی تاثیر بسزایی دارد و نمی توان قدرت این ابزار را در بازاریابی اینترنتی نادیده گرفت . در ادامه ی این مطلب به جنبه های مختلف این موضوع می پردازیم .

ساخت لندینگ پیج اختصاصی

Landing Page اختصاصی شما به ایده های هدفمند تر کمک می کند و می توان ان را بر اساس نیاز کاربران هدف ایجاد کنید و با توجه به ابزارهایی که در اختیار کاربر قرار می دهید آن را به یک مسیر مشخص و دقیق هدایت کنید ، ایجاد یک صفحه ی اختصاصی از جبنبه مختلفی مورد استفاده است ، گاها برای فروش یک محصول ویژه و برخی مواقع برای ارائه یک پیشنهاد شگفت انگیز که برای کاربر هدف جذابیت دارد طراحی می شود .

تصویر صفحه فرود

 

 

اصول طراحی لندینگ پیج

بر این باور هستیم که هر طرح یا تبلیغات و به نوعی بازاریابی که میخواهیم انجام دهیم باید بر اساس یک فرم و شاخص استاندارد تهیه و طراحی شود . خصوصا هنگامی که سیستم تبلیغات ، بازاریابی بر اساس استاندارد روز پیش می رود ، به همین دلیل کاربران سخت پسند تر از گذشته ، با دانش بیشتر و برای خرید یک محصول و تصمیم گیری درباره ی آن جنبه های مختلفی را مورد ارزیابی قرار میدهند که این مساله سبب می شود تا صاحبان کسب و کار و مدیران وب سایت ها توجه ویژه تری به بحث طراحی لندینگ پیج خود داشته باشند .

وقتی شما طراحی صفحه فرود خود را به طراح من می سپارید ، تیم متخصص طراح من بر اساس تجربه چندین ساله ، طراحی صفحه فرود شما بر اساس استاندارد و منطبق با کمپین های شما انجام می دهد که این مساله سبب شده تا درصد بسیاری موفقیت شما در کمپین های تبلیغاتی و نتیجه ی مطلوبی از بازاریابی اینترنتی خود دریافت کنید . در زیر به نکاتی اشاره داریم که نقش زیادی در طرح Landing Page  شما خواهد داشت .

 

 

سفارش طراحی کاور

 

نکات مهم و موثر بر Landing Page :

محتوای متنی و تصویری :

متن ها و محتوایی که برای صفحه خود در نظر میگیرید می بایست همخوان و دقیقا بر اساس موضوع اصلی صفحه شما تعیین شود و خارج از آن نباشد .

شناخت مخاطب :

شناخت مخاطب یکی از مواردی ست که نه تنها در لندینگ ، بلکه در تبلیغات بنری و … هم تاثیر زیادی دارد و همواره در مقالاتی که در حوزه بازاریابی اینترنتی در اختیار شما قرار می دهیم اشاره ای به این موضوع داشته ایم .

بر موضوع متمرکز باشید :

اگر شما ۵ محصول دارید ، بهترین گزینه ی پیش رو برای دریافت نتیجه بهتر طراحی بصورت کاملا متمرکز است و برای هر محصول یک لندینگ اختصاصی طراحی کنید ، از مهمترین ویژگی طراحی اختصاصی باید متمرکز بودن بر موضوع و پرداختن به جنبه های مختلف یک محصول است که این مساله سبب می شود کاربر برای خرید مخصول حق انتخاب داشته و به انتخاب را بر اساس شناخت کامل انجام می دهد .

یک ویژگی یا پیشنهاد ویژه :

برای اثر بخشی بیشتر ، یک پیشنهاد خوب و ویژه همیشه در صفحه ی خود داشته باشید . توجه داشته باشید به صفحاتی که سایت های مطرح مانند دیجی کالا ، آسیاتک ، پارس آنلاین و … آماده میکنند . شما هم برای اینکه کاربران به یک نتیجه ی خوبی در طراحی Landing Page  شما برسند باید به فکر یک پیشنهاد خوب برای مخاطب خود باشید .

وجود دکمه فراخوان یا Call to action :

در ارتباط با دکمه فراخوان در صفحات وب مزایای زیادی ذکر شده ، البته در صورت استفاده غیر منطقی و غیر اصولی معایت زیادی هم به همراه دارد . اما اگر به صورت صحیح از آن استفاده شود و دکمه کل تو اکشن به صورت مناسب طراحی و در یک جایگاه درست قرار گیرد ، این اطمینان به شما داده می شود که میتوان آن را یک کلید مهم برای فروش بیشتر بدانیم .

رنگ ها :

استفاده صحیح و به موقع از رنگ ها کاملا می تواند یک تصور را تغییر دهد . رنگ ها در یک طراحی بسیار موثر هستند و در بسیاری از مواقع نقش اصلی یک طرح را ایفا میکنند . نباید از موضوع رنگ غافل شود ، اگر بدنبال طراحی یک صفحه ی فرود استاندارد ، حرفه ای و جذاب هستید . دقت و تمرکز خود را در انتخاب رنگ ها بالاتر ببرید .

 

 

طراحی صفحه فرود

لندینگ پیج وردپرس

سیستم های مدیریت محتوا به نوعی دسترسی را برای اغلب وب مستر ها آسان تر کرده است ، بطوری که شما میتوانید بدون دانش کد نویسی و راه پر پیچ و خم طراحی وب سایت از طریق کد های html و تکمیل کننده آن سی اس اس ها را به خوبی بر طرف کرده است و امروزه شاهد رشد روز افزون سیستم های مدیریت محتوای به جای طراحی اختصاصی کد نویسی هستیم . یکی از دلایلی که اکثریت کاربران برای راه اندازی وب سایت خود از سیستم های مدیریت محتوای رایگان استفاده می کنند ، عدم پرداخت هزینه و راه اندازی یک وب سایت ایمن است . طبیعی است که وقتی یک سیستم مدیریت محتوا می تواند به شما امنیت ، زیبایی ، مدیریت آسان و ابزار های رایگان فراوانی در اختیارتان قرار دهند . مورد استقبال زیادی هم واقع می شود .

برای داشتن یک لندینگ پیج گاها تفاوتی در سیستم مدیریت محتوا نمیکند و لندینگ شما قالب بر صفحه خواهد شد . اما بدلیل استفاده بی نظیر کاربران از سیستم مدیریت محتوای وردپرس ، لندینگ پیج وردپرس بیش از پیش مورد استفاده قرار میگیرد .

 

 

 

آیا صفحه فرود شما با تمام پلتفرم های موجود هماهنگی دارد ؟

یکی از مسائلی که در سال های اخیر بیش از گذشته برای مدیران و مهم تر از آن برای کاربران – مخاطبان شما اهمیت دارد ، بحث رسپانسیو بودن یا همان هماهنگ سازی صفحات وب سایت در تمام پلتفرم های نمایشی مانند گوشی های همراه ، تبلت ها ، کامپیوترهای شخصی می باشد . اینکه کاربر بتواند در هر زمان و با هر نوع پلتفرمی صفحه ی فرود شما را به خوبی مشاهده کند . یکی از مهمترین قابلیت های رسپانسیو  بودن یک صفحه این است که صفحه طراحی شده زیبایی و جذابیت خود را از دست نمی دهد بلکه به صورت اختصاصی توسط طراح لندینگ پیج بر اساس هر پلتفرم طراحی و نمایش داده می شود . گاها پیش می آید بر اساس ترکیب نوع چیدمان یک قابلیت در نسخه ای از پلتفرم ( سیستم ) فعال بوده و در نسخه ی دیگر به دلیل عدم خوانایی یا تغییر شکل نیاز به حذف آن باشد  . البته با توجه سبک های روز طراحی و قابلیت های کد نویسی مدرن ، این مساله به ندرت پیش می آید .

طراحی landing page

 

نمونه لندینگ پیج یا نمونه صفحه فرود

بررسی نمونه صفحات لندینگ به شما کمک می کند تا به یک درک درست از مفهوم صفحه ی فرود برسید ، سایت های بسیاری وجود دارند که در سطح اول ، طراحی لندینگ پیج را انجام می دهند و نتیجه ی خوبی بدست می آورند . شرکت ها و موسسات بزرگی وجود دارند که برای هر کمپین و محصول خود یک صفحه فرود اختصاصی با ویژگی های انحصاری در نظر میگیرند .

ویدیوی کوتاهی که برای شما قرار دادیم ، در آن به مرور برخی صفحات لندینگ پیج دیجی کالا پرداخته ایم ، دیجی کالا در حوزه ساخت Landing ها دارد و همواره در مناسبت های مختلف و ارائه محصولات ویژه خود ، صفحاتی را به صورت متمایز از دیگر محصولات خود قرار می دهد و تلاش میکند تا به جنبه های مختلف یک محصول و پرداخت متناسب با آن در قالب یک صفحه ی اختصاصی بپردازد .

بزودی تعرفه ساخت صفحه Landing  به این قسمت افزوده خواهد شد .

انتهای مطلب .
این صفحه قابلیت بروزرسانی دارد .

S VahidReza Farahani
S VahidReza Farahani
با سلام ، سید وحید رضا فراهانی هستم متولد دی ماه 1368 ، علاقه مند به نرم افزار فتوشاپ و نرم افزار موشن گرافیک همچون افترافکت ، طراح من با هدف ایجاد یک بستر مناسب در ارائه خدمات طراحی گرافیک به صورت آنلاین که بتواند نیاز شرکت ها و کسب و کارها برای داشتن یک طراحی مدرن در حوزه تبلیغات را پاسخگو باشد ، ایجاد شده است .

1 دیدگاه

  1. دانلود فیلم گفت:

    بسیار عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *