معیارهای تبلیغات
معیارهای تبلیغات
جولای 22, 2018
طراحی بنر تلگرام
طراحی بنر تلگرام
دسامبر 28, 2018

بازار بی ثبات چاپ و تبلیغات

بازار بی ثبات چاپ و تبلیغات

کشورمان در سال جاری ، مشکلات اقتصادی بی شماری را پشت سر می گذارد . این مشکلات نه تنها به یک بخش ، بلکه در جنبه های مختلف تاثیر گذار بوده است . در صنعت چاپ و تبلیغات این مساله به آشکار قابل مشاهده بوده و عدم ثبات در قیمت ها مشکلات فراوانی را برای این صنعت ایجاد کرده است .

چیزی که بیش از موردی در این بی ثباتی تاثیر گذار است ، عدم قیمت مناسب و متغیر بودن قیمت موارد اولیه از جمله کاغذ در این صنعت به شمار می رود . تغییر قیمت ها به صورت روزانه و حتی ساعتی در بازار فعلی تبلیغات سبب شده است تا بسیاری از دفاتر چاپ و تبلیغات با مشکلات زیادی رو به رو شوند و طبیعی است که این مساله در خرید مشتریان طراحی و چاپ تاثیر بسیاری دارد .

گاها تغییر قیمت را می تواند به صورت اندک شاهد بود ، ۱ تا ۳ درصد ، اما هنگامی که این مقدار به ۱۰۰ تا ۲۰۰ % افزایش پیدا میکند ، مشکلات متعددی برای مشتریان و دفاتر تبلیغاتی و همچنین مرکز اصلی این ارائه دهنده سرویس یعنی چاپخانه ها ایجاد میکند .

با این حال باید منتظر ماند و دید که آیا طی روزهای آتی این مشکلات تا چه میزانی قابل حل خواهد بود . چرا که روند ادامه دار این موضوع می تواند به یک مشکل جدی در حوزه تبلیغات و چاپ شود .

شاید در حوزه طراحی تفاوت زیادی به چشم نخورد ، اما هم اکنون شاهد رشد قیمت ها در تمامی بخش ها هستیم . این روند افزایش گاها محسوس و گاها چشمگیر خواهد بود .

 

سفارش طراحی کاور

 

کاهش بی سابقه ی مشتریان چاپ :

هنگامی که بازار به شکل در می آید ، دور از ذهن نیست که قدرت خرید مردم کاهش می یابد و یا میزان ریسک خرید را افزایش میدهد . این کاهش را می توان به میزان ۵۰ تا ۷۰ درصد نسبت گذشته بدانیم .

از سوی دیگر این بی ثباتی و تورم نا متعادل باعث شده که صاحبان کسب و کار که عموما کسب و کار های نوپا را شامل می شود از راه کارهای گوناگون و غیر استاندارد برای تبلیغات خود استفاده کنند .

باید منتظر ماند و دید که این روند به شکلی پیش می رود و آیا تبلیغات روند رو به رشد به خود می گیرد یا خیر .

 

انتهای مطلب.

اختصاصی طراح من .

S VahidReza Farahani
S VahidReza Farahani
با سلام ، سید وحید رضا فراهانی هستم متولد دی ماه 1368 ، علاقه مند به نرم افزار فتوشاپ و نرم افزار موشن گرافیک همچون افترافکت ، طراح من با هدف ایجاد یک بستر مناسب در ارائه خدمات طراحی گرافیک به صورت آنلاین که بتواند نیاز شرکت ها و کسب و کارها برای داشتن یک طراحی مدرن در حوزه تبلیغات را پاسخگو باشد ، ایجاد شده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *